Zapisz się do newslettera
Bateria chlorkowa do elektryzatora, 5,6V, 135Ah, Lubacell 4AS8
Opis
Bateria chlorkowa do elektryzatora, 5,6V, 135Ah, Lubacell to elektryzator do ogrodzeń pastwiskowych. Skutecznie odstraszy bydło, konie, świnie, owce i dzikie zwierzęta przy odpowiedniej instalacji i napięciu roboczym.
Dane techniczne
| Nr katalogowy | 4AS8 |
| Zastosowanie | Ogrodzenie pastwiskowe |
| Producent | 170.60 |
Wskazówki
- Sprawdź długość i szerokość taśmy / przewodu przed zakupem — nr kat. 4AS8.
- Minimalna wysokość ogrodzenia: bydło — 90–110 cm, konie — 120–150 cm, świnie — 50–70 cm.
- Regularnie sprawdzaj napięcie na przewodzie — minimum 2000 V dla bydła, 3000 V dla koni. Używaj miernika napięcia.
Często zadawane pytania
- Jakie napięcie powinno mieć ogrodzenie elektryczne dla bydła?
- Minimalne skuteczne napięcie dla bydła to 2000–3000 V. Dla koni — 3000–4000 V. Mierz napięcie na końcu linii (najdalszym punkcie od elektryzatora) — tam jest ono najniższe.
- Jak długo działają baterie do elektryzatora?
- Bateria alkaliczna 9V (55 Ah) do elektryzatora 4AS8 wystarcza na 3–6 miesięcy przy niskim obciążeniu sieci. Akumulator żelowy 12V/40Ah — 2–4 miesiące. Zależy od długości ogrodzenia i roślinności stykającej się z przewodem.
- Ile słupków i jakie rozstawy stosować?
- Rozstaw słupków: 5–10 m na płaskim terenie, 2–3 m na zakrętach. Słupki plastikowe wbijane co 10 m, fibra szklana jako słupki narożne i końcowe. Stosuj min. 3 przewody dla bydła.