0 (pusty)
do kasy suma: 0,00 zł
Nasz Facebook

Blog rolniczy - artykuły, które pomogą Ci w pracy


 

Blog rolniczy Poltechparts jest tworzony specjalnie dla naszych Klientów. W naszych artykułach zamieszczamy profesjonalne porady, które pomogą w odpowiednim przygotowaniu maszyn rolniczych do pracy, wydajnym przeprowadzaniu zabiegów agrotechnicznych oraz przy hodowli zwierząt.

Regularnie zamieszczamy nowe artykuły, które poświęcone są szeroko pojętemu zagadnieniu rolnictwa w Polsce. Mamy nadzieję, że udostępnione informacje będą dla Państwa pomocne! Zapraszamy do lektury!

Obsługa opryskiwacza - podstawowe informacje 0
Obsługa opryskiwacza - podstawowe informacje

Już niedługo rozpocznie się okres, podczas którego wykonuje się pierwsze wiosenne opryski. Roślinom uprawnym na całym świecie zagrażają setki, a nawet tysiące różnych chorób, szkodników i chwastów. Bez odpowiedniej ochrony roślin, nasze przyszłe plony będą silnie zagrożone. Jedną z najbardziej skutecznych metod, które chronią rośliny, jest opryskiwanie odpowiednimi środkami chemicznymi. Nieprawidłowe przeprowadzanie oprysków zagraża jednak zarówno ludziom, jak i środowisku. Właśnie dlatego przed przeprowadzeniem tego zabiegu, należy zapoznać się z odpowiednimi informacjami.

czytaj całość »
Siew kukurydzy - kiedy najlepiej wykonać? 0
Siew kukurydzy - kiedy najlepiej wykonać?

Kukurydza jest jedną z najpopularniejszych roślin siewnych na świecie. Ma ona szerokie zastosowanie i przy tym jest łatwa w uprawie, dzięki czemu jest chętnie wybierana przez rolników. Należy jednak pamiętać, że wysokie plony zależne są od odpowiedniej pory wysiewu tej rośliny. Kiedy najlepiej przeprowadzić siew kukurydzy i na co zwrócić uwagę? Wszystkie dowiedzą się Państwo z poniższego artykułu. Zapraszamy do lektury.

czytaj całość »
Bronowanie pola - jak przygotować glebę pod uprawę? 0
Bronowanie pola - jak przygotować glebę pod uprawę?

Bronowanie pola jest jednym z pierwszych wiosennych zabiegów uprawowych, który wykonuje się w celu płytkiego spulchniania roli. Kiedy najlepiej wykonać ten zabieg i na co zwrócić uwagę? Co zyskujemy poprzez bronowanie pola? Wszystkiego dowiedzą się Państwo w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
Żywienie bydła mlecznego - jak uzyskać mleko wysokiej jakości? 0
Żywienie bydła mlecznego - jak uzyskać mleko wysokiej jakości?

Żywienie bydła mlecznego jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na jakość i ilość mleka, które uzyskujemy podczas hodowli. Prawidłowe żywienie krów zależne jest między innymi od pory roku, okresu laktacji, czy wagi danego bydła. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje, które są niezbędne dla wydajnej hodowli bydła mlecznego. Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl